Tel.: +371 68 688 263    Email: info@puskupusku.lv

Kā izvēlēties sēžammaisu

KĀ IZVĒLĒTIES SĒŽAMMAISU

Kas ir jāzina, lai izvēlētos kvalitatīvu sēžammaisu?


Mūsdienīgu mājokli ir grūti iedomāties bez modernajiem un mobilajiem interjera akcentiem - sēžammaisiem. Īsā laikā tie ir iekarojuši ne tikai dzīvojamos mājokļus, bet arī publiskās telpas. Kaut arī šī novatoriskā mēbele šobrīd piedzīvo savus „zelta laikus”, speciālisti uzsver, ka cilvēki, izvēloties sēžammaisus, pieļauj kļūdas, kas nosaka īsāku lietošanas laiku un mazāku estētisko vērtību. Eksperti iesaka, kam vajadzētu pievērst uzmanību, izvēloties sēžammaisus mājoklim, un atklāj, kā panākt vislabāko kvalitātes un cenas attiecību.

Sēžammaisa izvēle mājokļa īpašniekam neliek domāt par to, vai tas iederēsies kopā ar citām interjerā esošajām mēbelēm un dekora elementiem. Speciālisti akcentē sešas lietas, kas var kardināli mainīt izpratni par to, kas ir kvalitatīvs sēžammaiss. Lūk, tās – izmērs un forma, audums, šuves un rāvējslēdzēji, funkcionalitāte, granulas, iekšējais un ārējais apvalks. Apspriedīsim katru no tām.

„Esam novērojuši, ka sēžammaisus cilvēki izvēlas vairāk emociju nevis zināšanu vadīti. Kaut arī šī izvēle no pirmā acu skatiena liekas vienkārša un īpašas zināšanas neprasa, tomēr potenciālajam sēžammaisa pircējam ir jāzina būtiskas lietas. Pirmkārt, ieteicams painteresēties, vai sēžammaisam ir iekšējais apvalks. Mēdz gadīties, ka ārējais apvalks tiek sabojāts (tiek ieplēsts vai to sabojā mājdzīvnieks), un sēžammaisa pildījums izbirst pa visu māju. Tieši tādēļ ieteicams izvēlēties sēžammaisu, kuram ir divi apvalki: iekšējais – kurā tiek pildīts sēžammaisu pildījums – polistirola granulas, un ārējais, kuru var noņemt, izmazgāt vai iztīrīt atkarībā no ražošanā izmantotā auduma“, – iesaka „Pušku pušku” komanda.

Pēc viņu teiktā, ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību tam, ar kādām granulām ir pildīts sēžammaiss. Iespējamie varianti – malts porolons, griķu putraimi, putu polistirola granulas. Smagākie un dārgākie ir ar griķu putraimiem pildītie sēžammaisi, tāpēc ieteicams izvēlēties putu polistirola granulas, jo maltās granulas (dažādu neregulāru formu) ātrāk nolietojas un sēžammaiss saplok. Pieņemot lēmumu attiecībā uz sēžammaisa granulām, pievērsiet uzmanību, lai tās būtu nedegošas un lai obligāti būtu to apstiprinoši sertifikāti”, – konsultē novatorisko sēžammaisu eksperti.

Bieži tiek aizmirsts painteresēties arī par sēžammaisa materiālu – izvēlamies pēc tā, vai skaisti izskatās. Sēžammaisi visbiežāk tiek ražoti no divu veidu audumiem: mīksta mēbeļu gobelēna, kas pārsvarā paredzēts izmantošanai telpās, vai ādas – šie sēžammaisi ir piemēroti izmantošanai gan ārpus telpām, gan telpās. „Ādas sēžammaisu ir ieteicams izvēlēties tiem, kuriem ir mājdzīvnieki. Ādu ir vienkārši tīrīt, pie tās nelīp dzīvnieka spalvas. Tāpēc, ja mājās ir dzīvnieki, labāk būs piemērotas gludas virsmas – mīluļiem būs grūtāk ieķerties audumā ar nagiem. Sēžammaisam vajadzētu būt izgatavotam no diviem izturīgiem audumiem: elastīga iekšējā tekstilauduma apvalka, kas ir piepildīts ar granulām, kuras viegli pielāgojas ķermeņa formai, un izturīga auduma ārējā apvalka, kuru pēc nepieciešamības būtu iespējams viegli noņemt un izmazgāt”, – iesaka sēžammaisu eksperti.

Ceturtā nozīmīgā lieta sēžammaisu izvēles procesā – šuves un rāvējslēdzēji. Ja šuves nav rūpīgi nošūtas, tā var kļūt par nopietnu problēmu – sēžammaiss ātri izirs un tas būs jāšuj no jauna. Ļoti svarīgi, lai šuves būtu gludas, dubultas, bet auduma malas – nošūtas, tādējādi aizsargājot audumu no iziršanas un nodrošinot izstrādājuma kvalitāti mazgāšanas laikā. Sēžammaisu ārējos apvalkos vajadzētu būt izmantotiem izturīgiem rāvējslēdzējiem ar lieliem „zobiņiem”, kas ļautu regulēt sēžammaisa mīkstumu. Ja sēžammaiss ir par cietu, rāvējslēdzēju var atvilkt un granulas izbērt. Rāvējslēdzējiem vajadzētu būt paslēptiem zem auduma, lai pasargātu grīdas segumu.


Izmēra un formas izvēle nereti rada visvairāk diskusiju. Patiesībā, viss ir ļoti vienkārši – formu ieteicams izvēlēties, ņemot vērā vajadzības. „Ja ir bieži jāmaina sēžammaisa vieta, ērtāk ir izvēlēties „bērnu” variantu. Šādi sēžammaisi mēdz būt dažāda augstuma, bumbiera formas, kas ir ļoti ērti, tiem ir rokturis, tāpēc mobilo mēbeli būs viegli pārvietot. Populārākie un patērētāju iecienītākie sēžammaisi ir klubkrēsla formā, tā saucamajā L burta vai gultas formā. Stingrāku formu sēžammaisi labāk iederas viesistabās vai birojos. Vēl viena iespēja – divvietīgie sēžammaisi-dīvāni, uz kuriem var ērti iekārtoties pāris vai kolēģi. Ir pieejami arī sēžammaisi-pufi, kas nav augsti un ir lieliski piemēroti hallēm – ir pienācis laiks ērti uzvilkt zābakus”, – skaidro eksperti.

Sestais aspekts – funkcionalitāte. Ārpus telpām, dārzā, uz terases vai ezera piekrastē, bez šaubām, vajadzētu izvēlēties tādus sēžammaisus, uz kuriem ir ērti novietot uzkodas un dzērienus. Sēžammaisi-galdiņi – novatorisks veids, lai nevajadzētu pārlieku daudz mēbeļu, atpūšoties ārpus telpām. Ja sēžammaisi tiek novietoti ārpus telpām, parasti estētiski labāk izskatās, ja to ir vairāk – tiek radīts pabeigtas telpas iespaids.

Šie seši padomi ļaus kardināli mainīt istabas interjeru un ietaupīt. Kvalitatīvs sēžammaiss ir garantija, ka tas tiks izmantots daudzus gadus. Labā ziņa ir tāda, ka šīs mēbeles atšķirībā no citām, vienmēr ir modē.

Pušku pušku © 2019 All rights reserved.